Mākslas kūrorts

Unikālās ainavas un muižas kultūrvēsturiskais mantojums, XVII-IX gadsimtu mākslinieku interese par to, rada Liepas muižas milzīgo rekreācijas potenciālu. Tieši tādēļ radās ideja ne tikai atjaunot muižu, bet arī tās teritorijā izveidot Mākslas kūrortu.


 

Liepas muižas kultūrvēsturiskais mantojums ir krājies kopš 1672. gada. Tas ir tapis trīs gadsimtu garumā un saskāries ar četriu kultūru ietekmes laikmetiem – zviedru, vācu, latviešu un krievu. (”Muižas vēsture”

Muižas dziedējošie psiho – emocionālās iedarbības resursi sakņojas ne tikai materiālajā pasaulē, piemēram, arhitektūras būvēs, kas ir attiecināmas uz XVIII-IX gadsimtiem, ar daļēji saglabājušās alusdarītavas ēku pēdām. Bet arī garīgajā pasaulē – mākslas un radošajā garā, kas ir iemiesots glezniecības meistardarbos, kurus mākssinieki ir radījuši Liepas muižā. Iepazīt šos mākslas darbus var mūsu vietnes lapās un mākslas galerijā. 

Liepas muižas dabīgie rekreācijas resursi tiek uzturēti gan ar ekoloģisku materiālu, kas tiek lietots ēku būvniecībā,  gan ar Mākslas kūrorta estētiski – terapeitiskā dizaina palīdzību, tajā notiekošajām dziednieciski – atveseļojošām nodarbībām un procedūrām. Ar vācu Sebastjana Kneipa fizioterapijas veclaiku metodikas garu ir piesātināti Liepas muižas parka mākslas objekti.