Parks un dīķi

Liepas muiža atrodas Gaujas Nacionālāa parka ainaviskajā teritorijā, gleznainā vietā, zemesīpašumā, kura platība pārsniedz 35 hektārus. No pakalna paveras neparasti skaists skats uz Raunas upes ieleju. J. V. Krauzes atmiņās daudz apbrīnas pilnu vārdu ir veltīti Liepas muižas ainavām. “…skaistas ielejas, garš smilšu kalns, glezni cits citu nomaina meži un pļavas, …fermas, kas redzamas caur koku spraugām, pie horizonta violeta migla virs nogāzēs tikko saredzamiem mežiem”. 

Muiža ir saglabāta tās sākotnējā veidolā – tās centrā atrodas daudzfunkcionāla muižas māja, kuras priekšpagalmu ietver parks, aiz kungu mājas atrodas dārzs un oranžērija (veidkrūms). Parkā ir saglabājusies liepu aleja, kuras vecums var pārsniegt 100 gadus. Parasti muižas parks un dārzs bija savienoti viens ar otru – visi “noslēpumi” atradās tieši parkā. Arī šobrīd muižas pūrā ir neparasti skaists veclaicīgs parks un pārsteidzoša dīķu kaskāde .

“…Skaists saullēkts, dīķu zilums un ainava bija tik patīkama, ka ceļotājos radīja dziļu satricinājumu, izraisot vēlmi aizlūgt...” (no J. V. Krauzes atmiņām).

Tiešām, muiža burtiski pievilka radošus ļaudis! Muižas ainava iedvesmoja tādus slavenus māksliniekus kā J. K. Broce, K. G .Grass, J. V. Krauze, E. R. Reiterns, F. K. Dāvids, kuriem pateicoties, līdz mūsdienām ir saglabājušies kā parki, tā gleznas. 

Šeit Jūs varat iepazīties ar Liepas muižas PARKA VĒSTURI

...un uzzināt kā doties aizraujošā BRĪVDIENAS CEĻOJUMĀ