Parka vēsture

Lūk, ko par Liepas muižas parku stāsta V. Kalniņa: „Muižas parks stiepjas līdz “Mazajai Ellītei, bija daudz mazu celiņu, pār strautiņiem un grāvīšiem bija tiltiņi. Dārzā bija daudz augļu koku un ziedu”. 

1994. gadā veiktajā parka inventarizācijā tika uzskaitīti dažādu sugu koki - liepas, ozoli, kļavas, oši, Sibīrijas egles, jasmīni, ceriņi, ābeles. Pašlaik parkam nepieciešama atjaunošana. Kaut arī ābeļdārzs ir novecojis, tas joprojām priecē mūs ar ābolu ražu.

Muižas 1787. gada plānā ir redzama strūklaka un piecu dīķu kaskāde. Vēlākos plānos var saskaitīt pat deviņus dīķus. Dīķi ir saglabājušies, bet muižas atjaunošanas darbu uzsākšanas brīdī tie bija bēdīgā stāvoklī. Pašlaik notiek to attīrīšana un to bijušo robežu atjaunošana. Diemžēl ir zaudēta strūklaka, kura ir atzīmēta 1787. gada plānā.

Fotogrāfijā pa kreisi (augšējā un apakšējā) dīķis 2014. gada jūlijā, labajā – tā paša gada septembra vidū. Dīķi tiek atjaunoti.
2016. gada vidū parkā būs izveidoti celiņi pastaigām, lapenes un uzstādīti mākslas objekti.
 
Viens no labākajiem Latvijas parku un dārzu speciālistiem ir sacījis, ka šādu "baznīcas ainavu nedrīkst sabojāt ar nepārdomātiem objektiem”. Tāpēc mēs meklējam labākos risinājumus. Šobrīd tiek projektēts vasaras atklātais teātris, labirints, relaksācijas celiņi, velosipēdu takas, maršruti pa muižas apkārtni.
Foto: Armin ENGERT
Izpostītajā klētī tiks uzbūvēts paviljons "Arcade" izrāžu rīkošanai. 


Līdz 2016. gadam, pilnībā atjaunots, izkopts un aprakstīts ābeļdārzs, iztīrīti 6 dīķi un izrakts vēl viens jauns, septītais.
Parka teritorijā tiek veidoti pastaigu celiņi, izveidots akmens dārzs, Bosquet dobes (zaļumi, dārzeņi, ziedi) un aptiekāra dobes (ārstniecības augi).


Bijušajā pārvaldnieka mājā tagad ir radošuma telpa (mākslas klase) un iekārtots viesu nams "Kastaņi", kas sāka uzņemt pirmos apmeklētājus no 2016.gada vasaras.


"Kastaņi" mājas radošajā laboratorijā apmeklētāji var izmēģināt radīt paši savus mākslas darbus: gleznot uz stikla, zīmēt uz audekla vai veidot kolāžu.

Ir gatavi arhitektu izstrādāti projekti restorānam un jaunai divstāvu mājai. Šobrīd notiek ēkas rekonstrukcija, kurā tiks iekārtota viesnīca 25 vietām.

2017. gada vasarā tiks atklāta platforma Mākslas balkons, paredzēts ne tikai maziem privātiem pasākumiem, bet arī dažādiem festivāliem un koncertiem.

Lai apskatītu fotoattēlus par Liepas muižas īpašuma atjaunošanas darbiem spiest: albūms.